شرکت VFS Global که با نام تجاری Visa Application Center) VAC) نیز شناخته میشود، با نیروهای متخصص و فضای امن خود، بستر واسط سریع، ایمن و پاسخگو را برای فرایند دریافت مدارک از متقاضی، تشخیص هویت و تنظیم درخواست را به نیابت از سفارتخانه، برای درخواست کننده انجام میدهد.

این پذیرنده واسط، حجم کاری بالایی را از دوش سفارتخانهها برداشته تا آنها با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست هر متقاضی بپردازند. در طرف دیگر، متقاضی نیز در فضای اداری با امنیت، همراهی و راهنمایی بهتر، توانایی ثبت درخواست خود و ارسال بدون نقص مدارک را به سفارت دارد.

 

خدمات VFS Global

پس از تایید اولیه درخواست متقاضی از سایت سفارت موردنظر، قرار ملاقات با دفتر شرکت vfs global مرتبط با آن سفارت باید تنظیم شود.

با توجه به نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و تصویر چهره)، هر متقاضی باید در محل دفتر حاضر شود. vfs تمامی خدمات دریافت مدارک درخواست کنند از جمله، ثبت اثر انگشت، عکس چهره، ثبت و بررسی هویت ملی اشخاص، جمعآوری و بررسی صحت مدارک را انجام میدهد و با ارسال مستقیم مدارک درخواست در یک بسته، سفارت را از دریافت اطلاعات معتبر و بدون نقص مطمئن میکند.

 

آیا Vfs global تضمین تایید درخواست ویزا را می دهد؟

توجه کنید که وی اف اس گلوبال تنها یک شرکت واسط میان متقاضی و سفارت به منظور برونسپاری ماموریتهای بدون ارزیابی و تعیین نکردن تصمیمگیری تایید یا رد درخواست گذرنامه است. این شرکت با دریافت مدارک، بررسی هویت هر شخص و ثبت آن، مطمئن میشود که درخواست یکتا و بدون نقص را برای تخصیص وقت سفارت به صورت ایمن به سفارت در ارتباط، ارسال میکند.
این شرکت تنها موارد راهنمایی مخاطب و دریافت مدارک را برعهده دارد. ارزیابی هویت، نوع درخواست، تایید و صدور گذرنامه، همچنان بر عهده سفارت موردنظر است. گرچه ممکن است پس از بررسی از سوی سفارت، پاسخ آن، از طریق VFS به دست شما برسد اما این مجموعه، دخالتی در عملکرد سفارت ندارند. وی اف اس گلوبال به دلیل تجربه بالا در امور دیپلماتیک بین کشوری، راهنمای مناسب، ایمن و رسمی با اخذ مجوز از سفارت مرتبط است.

 

vfs global در ایران

فعالیت وی اف اس گلوبال در ایران از سال ۱۳۹۴ با همکاری با سفارت انگلیس شروع شد. اکنون خدمات درخواست ویزا و روادید از سوی سفارت کشورهای اروپایی دیگر مانند فرانسه، هلند، نروژ، سوئد و اتریش با همکاری دفترهای صاحب مجوز این شرکت در ایران و به طور معمول در دفتر تهران vfs صورت میگیرد.

  توجه داشته باشید که وی اف اس گلوبال خدمات دریافت مدارک برای تمامی کشورهای مقصد را انجام نمیدهد. در ایران تنها چند کشور، امور اداری اولیه خود را به این شرکت محول کردهاند. همچنین ممکن است هر گروه تجاری با عنوان وی اف اس، تحت مدیریت این شرکت نباشد از این رو اطلاعات دقیق محل ارسال مدارک را از سفارت موردنظر بخواهید.

درخواست ویزا از کشورهایی که حضور دیپلماتیک در ایران ندارند را نمیتوان از دفاتر درون کشور انجام داد. برای مثال برای دریافت ویزا کشور کانادا باید به دفتر این شرکت در کشوری دیگر مانند ترکیه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که خدمات “VIP” این شرکت، هزینههای بیشتری را در بر خواهد داشت. برای مثال علاوه بر هزینه ۶۰ یورو مربوط به سفارت برای اخذ ویزای شینگن، ۲۵ یورو دیگر را در صورت بهرهگیری از خدمات VIP، متحمل خواهید شد.

سفارت هایی که برای اخذ ویزا ابتدا باید به vfs global مراجعه کرد

بیشتر درخواستهای ویزا شینگن از کشورهای اروپایی از سوی این دفاتر صورت میگیرد. در کنار کشورهای اروپایی چند کشور آسیایی دیگر نیز وجود دارد که شامل موارد زیر است:

مجارستان

 فرانسه

 هلند

 اتریش

 دانمارک

 نروژ

 فنلاند

 بلژیک

 یونان

 نیوزلند

 جمهوری چک

 قطر

 آفریقای جنوبی

قبرس