اگر میخواهید به اسپانیا مهاجرت کنید و درآمد کافی برای حمایت از خود و وابستگانتان دارید، می توانید برای ویزای اقامت غیرتابعیتی درخواست دهید. این ویزا بدوم اجازه کار و فعالیت اقتصادی در اسپانیا میباشد.

 

اخذ ویزای خود حمایتی اسپانیا

شما باید درآمد حداقل ۲۵۵۶۰ یورو در سال داشته باشید، به علاوه ۶۳۹۰ یورو برای هر عضو اضافی خانواده. درآمد ممکن است از سرمایه گذاری بورس، سپرده سالیانه، درآمد حاصل از دریافت اجاره و سایر منابع درآمد حاصل شود.

اخذ ویزای اولیه  دارای اعتبار سه ماه و پانزده روز، با ورودی های متعدد و ۹۰ روز اقامت در اسپانیا است. برای این نوع اقامت میبایست در عرض یک ماه از زمان اولین ورود با این ویزا به اسپانیا، برای اجازه اقامت و دریافت یک کارت شناسایی ملی درخواست دهید. که توسط گروه مهاجرتی آلند همراه با شما در اسپانیا اقدام میگردد.

مجوز اقامت معمولا برای مدت ۲ سال صادر می شود، که قابل تمدید است، با این شرط که هنوز هم شرایط اقتصادی شما  امکان حمایت مالی را برآورده می کند و هر سال در اسپانیا حداقل ۱۸۳ روز در حضور داشته اید یعنی متقاضی بایستی در مدت اقامت ۲ ساله خود  هر سال ۱۸۳ روز را در اسپانیا حضور داشته باشد.

پس از گذراندن ۵ سال اقامت موقت، با این نوع  شما برای اقامت دائم واجد شرایط هستید.

بدیهی است پس از دریافت اقامت دائم شما طور نامحدود در اسپانیا اجاازه هرگونه فعالیت اقتصادی و یا کار را با رعایت ظوابط کلی کشور اسپانیا خواهید داشت.

پس از ۱۰ سال اقامت قانونی (موقت یا دائمی) ممکن است واجد شرایط دریافت پاسپورت باشید. برای تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی، شما ملزم هستید که متعهد شوید که ملیت قبلی خود را رها کنید، ثبات مالی داشته باشید، هیچ سابقه کیفری، و یا مصاحبه ای بر علیه اسپانیا نداشته باشید. البته لازم است برای دریافت تابعیت سطح دانش خود را در جامعه اسپانیا ثابت کنید، مثل دانش زبان اسپانیایی، فرهنگ، ارزش ها و مشارکت در فعالیت های اجتماعی اسپانیایی.

توجه داشته باشید که برای اتباع فیلیپین، آندورا، کشورهای اسپانیایی-آمریکایی، گینه استوایی، پرتغال و همچنین افرادی که دارای منبع ژنتیکی یهودی هستند، ممکن است بعد از دو سال اقامت قانونی واجد شرایط شهروندی باشند.


شروط لازم برای اخذ ویزای خود حمایتی اسپانیا

 • بیش از 18 سال داشته باشید
 • شواهد و مدارک  اقتصادی به معنای کافی برای حمایت از اقامت شما و بسته به مورد، برای حمایت از خانواده شما، در طول مدت اقامت شما وجود داشته باشد
 • مدارک منفی جنایی ( عدم سو پیشینه ) در سه ماه گذشته توسط مقامات کشور یا کشورهایی که در 5 سال گذشته اقامت داشته اید ، قابل ارائه باشد .
 • بیمه درمانی با یک شرکت قانونی که در اسپانیا فعالیت می کند، توسط گروه آلند در اسپانیا تهیه گردد
 • اسناد رسمی توضیح دهید که چرا درخواست این ویزارا دارید ( پروپوزال که توسط کارشناسان مجموعه آلند به سفارت و سازمان مهاجرت اسپانیا ارائه میشود)، هدف، محل و مدت اقامت خود را در اسپانیا و هر دلیلی دیگر که باید توضیح دهید، با ترجمه گواهی شده به اسپانیایی .

لازم به توضیح است که بیشتر این مدارک با توجه به سابقه و تجربه کافی توسط کارشناسان گروه مهاجرت اسپانیا در گروه آلند تهیه میشود که با توجه به لزوم رعایت نامه نگاری و همچنین به دلیل لزوم رعایت برخی قوانین در اظهار و املا نامه مذبور تاکیدا توصیه میشود این مهم را به عهده کارشناسان خبره در این زمینه واگذار شود.


تابعیت دوگانه اسپانیا چیست ؟

اسپانیا تنها برای شهروندانی ملیت اسپانیا را به رسمیت شناخته است که در زمان تولد اسپانیا بوده اند اما تابعیت کشور دیگری را دارند ، و به عنوان شهروندی دوگانه به رسمیت می شناسد. شهروندان معمولا باید ملیت خود را ( فقط اسپانیایی ) قبول داشته باشند، به جز کسانی که از کشورهایی هستند که اسپانیا توافقنامه دو ملیتی را به تصویب رسانده است. در حال حاضر شهروندان کشورهای زیر بعنوان  شهروندان دو ملیتی اسپانیایی را در قانون اساسی اسپانیا تاکید و شناخته شده است که شامل:

آندورا، آرژانتین، بولیوی، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، گینه استوایی، اکوادور، گواتمالا، هندوراس ، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، پرتغال، پورتوریکو، السالوادور، اروگوئه و ونزوئلا.

لازم به توضیح است که چنانچه شما موفق به دریافت تابعیت کشورهایی مانند اکوادور ، جمهوری دومنیکن و … که به تفصیل در بخش دیگری به آن دسترسی خواهید داشت ، به راحتی موفق به دریافت تابعیت دوم از اسپانیا خواهید شد.

توضیح اینکه برخی از کشورها در قبال مشارکت در سرمایه گذاریهای ملی ( که عموما کشورهای حوزه کارائیب و یا آمریکای مرکزی هستند) در عرض چند ماه با طی شدم روند قانونی پاسپورت و تابعیت خود را به سرمایه گذار ادا میکنند. این سرمایه گذاری و نوع آن و همچنین مبلغ آن بسته به نوع کشور کاملا متفاوت است و میتواند از ۴۰,۰۰۰ دلار تا ۵۰۰,۰۰۰ دلار متفاوت باشد.


تابعیت دوگانه اسپانیا چیست ؟

 • اصل و فتوکپی گذرنامه
 • گواهی پزشکی
 • گواهی پاکسازی اصلی پلیس ( عدم سو پیشنه و عدم بدهی جرائم مالی )
 • اثبات درآمد
 • شواهد بیمه درمانی
 • شواهد دریافت پرداخت هزینه
 • اسناد رسمی در مورد هدف اقامت