هزینه راه اندازی رستوران در کانادا

برای راه اندازی یک رستوران در کانادا و به طور کلی آمریکای شمالی ، هزینه های متفاوتی وجود دارد . این هزینه ها به نوع رستوران محل رستوران و شرایط دیگر مرتبط است . بر اساس تحقیقی که سایت Green Frog Construction انجام داده است ، اگر شرایط محلی مثل برق ، لوله کشی و محیط محیا باشد برای راه اندازی رستوران متوسط و کوچک با امکانات متوسط در حدود ۸۰ هزار تا ۵ میلیون دلار هزینه دارد

برای یک رستوران کم هزینه با سرویس دهی سریع و بدون امکانات زیاد و درجه بالا هزینه ی راه اندازی حدود ۱۵۰ دلار در متر مربع است ( یعنی اگر ۱۰۰۰ متر مربع مساحت رستوران باشد حدود ۱۵۰ هزار دلار هزینه دارد ) . همچنین برای یک رستوران درجه یک و کیفیت بالا با امکانات درجه اول هزینه راه اندازی در حدود ۳۰۰ دلار در متر مربع است (یعنی اگر ۳۰۰۰ متر مربع مساحت رستوران باشد حدود ۹۰۰ هزار دلار هزینه دارد ) .

البته تمامی هزینه های گفته شده به صورت تقریبی است و قطعا هزینه های واقعی با توجه به هزینه تجهیزات و کیفیت مواد اولیه رستوران تغییر خواهد کرد و بیشتر خواهد بود اما سعی داشتیم اطلاعات کلی و هزینه های حدودی راه اندازی یک رستوران در کانادا را در این پست ارائه کنیم .

Leave a Comment