موقعیت جغرافیایی کشور هلند در شمال غربی اروپا قرار دارد این کشور با جمعیتی حدود ۱۶ میلیون نفر، جز کشور های کم جمعیت دنیا محسوب می شود. قطعا قبل از سفر باید زبان مردم هلند آگاهی داشته باشید تا بتوانید برای بر قراری ارتباط با آن ها در ضمن سفر اقدام کنید. زبان مردم این کشور هلندی است که زبان مشترک با بلزیک نیز می باشد و اما دین مردمان آن ها نیز اکثریت مسیحی می باشد. آب و هوای هلند معتدل است که جذابیت سفر را دو چندان می کندتور هلند و تور اروپا فرصت مناسبی برای سفر به این کشور برای علاقمندان است.

 

بهترین زمان برای سفر به هلند

قبل از اقدام جهت دریافت ویزای توریستی هلند ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین زمان برای سفر به این کشور چه وقتی است! از نظر تاریخ تقویمی بهترین زمان از اوایل فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت (از آوریل تا می) می باشد چرا که در این تاریخ، زیبایی شکوفه ها و گل های لاله ی هلند بیش از پیش، زیبایی خود را به رخ می کشند. همان طور که می دانید پایتخت هلند یعنی آمستردام؛ مهد گل های زیبای لاله می باشد. دز این فصل با وجود بارندگی بسیار کم، آب و هوا بسیار معتدل بوده و خبری از تابستان های پر بارش و زمستان های سرد نیست. پس به هنگام دریافت ویزای توریستی هلند حتما به آب و هوا نیز توجه ویزه ای داشته باشید.


ویزای توریستی هلند

افرادی که قصد سفر به مناطق برون مرزی دارند برای گذر از مرز کشور مقصد، نیاز به مدرکی دارند که به آن ویزا یا روادید گفته می شود. این مجوز با توجه به قوانین هر کشور و روابط دیپلماتیک دو کشور می تواند متفاوت باشد به طور مثال در بعضی از کشور ها برای ورود به آن تنها کافی است که ویزای شما توسط پلیس مرزی بررسی و اجازه ورود به شما داده شود.


اما در برخی دیگر از کشورها لازم است تا از طریق سفارت  کشور مقصد که در کشور مبدا واقع شده است برای اخذ ویزا اقدام صورت گیرد. بعضی از کشور ها نیز طبق توافق نامه ایی که بین آن ها صورت گرفته است دارای مرز های باز می باشند و مردم کشور های عضو این توافق نامه برای ورود به این کشور ها نیازی به اخذ ویزا ندارند. ویزا انواع مختلفی دارد مانند ویزای دانشجویی، ویزای تجاری، ویزای مهاجرتی، ویزای دیدار اقوام. متداول ترین نوع ویزا، ویزای توریستی می باشد که افرادی که برای گردش و تفریح قصد سفر به کشور دیگری را دارند می بایست این نوع ویزا را اخذ کنندویزای توریستی هلند به دو صورت تک ورود و مرور متعدد ارائه می شود. که در نوع تک ورود شخص تنها یک بار اجازه ورود و خروج از کشور هلند را دارد اما در نوع ورود متعدد در طی مدت زمان اعتبار ویزا چند بار می توان به هلند سفر کرد.


مراحل اخذ ویزای توریستی هلند

برای دریافت ویزای توریستی هلند در ابتدا شما می بایست فرم تقاضای ویزا را تکمیل کنید. در مرحله بعد درخواست وقت ملاقات حضوری می باشد که این مرحله توسط ارسال ایمیل می بایست انجام گیرد. این ایمیل باید شامل اطلاعات صحیحی از جمله نام کامل متقاضی، شماره گذرنامه، تاریخ تولد، تاریخ انقضای پاسپورت، ملیت، جنسیت، شماره تماس و آدرس پست الکترونیک باشد.


این ملاقات حضوری برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد که بعد از انجام این مرحله می توانید وضعیت درخواست اخذ ویزای توریستی هلند را از طریق پیامک یا پست الکترونیک بررسی کنید. توجه داشته باشید که جواب درخواست شما برای ملاقات حضوری جهت دریافت ویزای توریستی هلند به پست الکترونیک قید شده ارسال خواهد شد و پس از تعیین زمان ملاقات تغییر زمان یا لغو آن امکان پذیر نمی باشد. توصیه می شود حداقل ۳ ماه قبل از زمان سفر به کشور هلند برای اخذ ویزای توریستی آن اقدام شود. از ایمیلی که سفارت برای شما فرستاده است حتما یک نسخه چاپی تهیه کنید زیرا به هنگام مراجعه به سفارت الزامی می باشد.


مدارک اخذ ویزای توریستی هلند

  • فرم درخواست ویزا 
  • شناسنامه
  • گذرنامه (دارای حداقل ۶ ماه اعتبار)
  • دو عدد عکس با زمینه سفید در قطع پاسپورتی
  • کپی بلیط رفت و برگشت
  • محل اقامت متقاضی
  • مشخصات کامل متقاضی
  • بیمه مسافرتی معتبر
  • پرینت گردش حساب ۳ ماه اخیر
یک سری مدارک اختصاصی نیز برای اخذ ویزای توریستی هلند مورد نیاز می باشد که برای افراد کارمند، مشاغل آزاد، دانشجو و بازنشستگان متفاوت می باشد:
  •  برای کارمندان ( قرار داد کار، اجازه خروج توسط کارفرما) و برای مشاغل آزاد (گپی جواز کسب، گزدش حساب بانکی ۶ ماهه و حساب مالیاتی) و برای دانشجویان ( گواهی اشتغال به تحصیل) و برای بازنشستگان فیش حقوقی ۶ ماه گذشته می باشد.