یکی از بهترین انتخابهای یک توریست، کشوری به نام ایتالیا با آب و هوایی معتدل است. برای سفر به ایتالیا، باید ویزای توریستی ایتالیا را اخذ کنید و از کشوری مدرن و در عین حال کلاسیک با فرهنگ اروپایی و شکل و شمایل زیبا دیدن کنید. شک نکنید که گرفتن ویزای توریستی ایتالیا باعث خواهد شد تا یکی از بهترین تجربه های زندگیتان رقم بخورد.


ویزای توریستی ایتالیا

ایتالیا عضو حوزه شینگن است و امکان ارائه ویزای شینگن را دارد. این نوع از ویزا برای اقامت حداکثر ۹۰ روزه صادر می شود و زمان صدور آن نیز به ۱۸۰ روز می رسد اما به شرطی که تنها مقصد مسافر، ایتالیا باشد. از این رو، کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند، مختارند تا از ورود افرادی که بدون در نظر گرفتن موضوع بیان شده اقدام به اخذ ویزای شینگن کرده اند خودداری کنند.

ویزای توریستی (شینگن): این نوع از ویزا فقط برای افرادی صادر می شود که قصد سفر توریستی به ایتالیا را دارند و به منظور دیدن موزه ها و مکانهای دیدنی این کشور سفر می کنند و مدت زمان اقامت آنها بین چند روز تا ۳ ماه است.


مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

در دسته انواع ویزاهای ایتالیا، این مقاله قصد ارائه اطلاعاتی راجع به ویزای توریستی ایتالیا را دارد. برای دریافت این ویزا، طی کردن برخی از مراحل الزامی و برخی دیگر اختیاری است. البته مراحل اختیاری، تنها برای راحتی سفر شماست؛ به همین دلیل دریافت یا عدم دریافت ویزای توریستی ایتالیا، بستگی به رعایت مراحل اجباری دارد.


مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن (ویزای توریستی ایتالیا )
 • دو قطعه عکس پرسنلی در سایز ۴*۳ و بدون روتوش و ادیت
 • ارائه اصل گذرنامه با حداکثر دو برگه سفید و اعتبار حداقل ۳ ماه پس از ترک حوزه شینگن
 • ارائه دعوتنامه برای فرد مذکور (در صورتی که متقاضی از سوی یک شهروند ایتالیایی دعوت میشود). فرد دعوت کننده باید دعوت نامه را تکمیل و به همراه تصویر یکی از مدارک زیر ارسال نماید.

الف) جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا، شهروند ایتالیایی ارسال کننده دعوتنامه لازم است تا تصویر گذرنامه یا شناسنامه معتبر خود را ارائه دهد.

ب) جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا، شهروندان خارجی مقیم ایتالیا لازم است تا اجازه اقامت با اعتبار حداقل یک ماه از تاریخ خاتمه ویزای درخواستی داشته باشند.

 

 • ارائه اصل شناسنامه متقاضی به همراه ترجمه کامل آن به زبان انگلیسی و ایتالیایی (نیازی به تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری نیست.) + تصویر اصل شناسنامه
 • ارائه اصل مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه آن به زبان انگلیسی یا ایتالیایی + تصویر این مدارک (نیازی به تایید وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری نیست.)
 

مدارک شغلی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا، باید برخی از مدارک شغلی را ارائه نمایید. این مدارک بسته به نوع شغل شما متغیر هستند.


مدارک مدیران و هیئت مدیره شرکتها:

جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا، ارائه آخرین روزنامه رسمی از اطلاعات تاسیس شرکت یا تغییرات انجام شده در آن شرکت به همراه نام متقاضی که از تاریخ آن، بیش از ۳ سال نگذشته باشد. اگر تاریخ روزنامه بیش از ۳ سال قدمت دارد، متقاضی باید یک روزنامه جدیدتر ارائه نماید یا اینکه یک گواهی از اداره ثبت دال بر ادامه فعالیت این شرکت ارائه کند.


مدارک مورد نیاز برای مشاغل آزاد:

ارائه کارت بازرگانی معتبر از شهر مربوط و صادره از اداره مربوط. یا جواز کسب صادره از اداره اصناف مربوط به شهر محل زندگی.


مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا برای کارمندان دولتی:

ارائه کارت پرسنلی صادره از ارگان دولتی یا نیمه دولتی که متقاضی در آن اشتغال دارد. همچنین امکان ارائه لیست پرداختی شش ماه آخر بیمه نیز به جای کارت پرسنلی امکان پذیر است. معرفی نامهای شامل سمت شغلی متقاضی مبنی بر داشتن ارتباط کاری متقاضی با آن شرکت نیز میتوان ارائه کرد.


مدارک مالی برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا

علاوه بر مدارک ذکر شده، ارائه مدارک مالی جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا الزامی است. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه اصل مدارک مالی متقاضی جهت اثبات توانایی مالی وی برای سفر به ایتالیا و تامین مخارج زندگی به همراه تصویر آن.
 • ارائه پرینت گردش سه ماهه آخر حساب بانکی متقاضی به همراه مهر و تایید بانک مربوطه
 • داشتن کارت اعتباری بین المللی شخصی به همراه پرینت گردش و موجودی کارت (ویزا کارت، مستر کارت و…)
 • ارائه ضمانت نامه بانکی که شخص دعوت کننده باید نزد یکی از بانکها یا شرکتهای بیمه ای ایتالیایی تهیه میکند. مبلغ این ضمانت نامه باید بیشتر از مبالغی باشد که در کنسولگری مقرر گردیده است.
 • درصورتی که متقاضی دارای سند ملکی باشد، کنسولگری این موضوع را لحاظ خواهد کرد.