ویزای توریستی برای حوزه شینگن از ۷ روز تا ۱۴ روز و گاهی به مدت ۳۰ روز صادر می شود ، البته ویزاهای مولتی که قابلیت و اعتبار تاریخی بیشتری دارند در زمره ویزاهای توریستی محاسبه می شوند اما عموما برای یک توریست که یک بار در سال قصد سفر دارد ویزای ۷ یا ۱۴ روزه کفایت می کند . مدت زمان اخذ ویزا از زمانی که تمام مدارک تهیه و ترجمه شود بسته به وقت سفارت برای انگشت نگاری متفاوت است. پس از انگشت نگاری بین ۱۰ تا ۲۱ روز ویزا صادر می شود . میانگین اخذ ویزای معمولا بین ۴۵ روز تا ۳ ماه متفاوت است.

ویزای دوبار ورود یا ویزای مولتی ویزایی است که دارنده آن می تواند به دفعات متعدد در مدت زمان مشخص شده اعتبار و با توجه به مدت زمان مجاز اقامت ورود داشته باشد.

ویزای نوع A : ویزای ترانزیت

ویزای نوع B : ویزای عادی – نوعی ویزا که دارنده آن می تواند به وسیله خودروی شخصی ، اتوبوس و هواپیما شخصی به مقصد یک کشور در شینگن سفر کند.

ویزای نوع C : ویزای عادی – ویزای کوتاه مدت که به کمک آن می توان در یک بازه زمانی مشخص در کشور های شینگن اقامت کرد.

اتریش – بلژیک – بلغارستان – کرواسی – قبرس – جمهوری چک – دانمارک – استونی – فنلاند – فرانسه – آلمان – رومانی – اسلوونی – سوئد – یونان – مجارستان – ایرلند – ایتالیا – لتونی – لیتوانی – لوکزامبورگ – مالتا – هلند – لهستان – پرتغال – اسلوواکی – اسپانیا

این بیمه برای پوشش هزینه های پزشکی ، لغو سفر ، گم کردن اسباب سفر و چمدان ها ، سوانح هوایی و دیگر خساراتی که ممکن است در طول سفر با آن مواجه شدیم . برای تهیه ی بیمه سفر باید همزمان با رزرو سفر و هتل و پرواز اقدام کنیم.

بیمه مسافرتی ضامن هزینه های درمان و حوادثی است که ممکن است در طول یک سفر اتفاق افتد . درواقع منطقی است که برای هر سفری بیمه مسافرتی تهیه شود چه مسافرت های داخلی و چه خارجی ، اما درخصوص حوزه شینگن با توجه به فرهنگ جا افتاده بیمه در این کشور ها موضوع بیمه مسافرتی به عنوان یکی از مدارک لازم ذکر شده است.

اقامت در حوزه شینگن ، به روش های مختلفی انجام می شود ، اما می توان برای اسپانیا به چند نمونه که بیشترین درخواست و بیشترین نتیجه مثبت را داشته است اشاره کرد.

اقامت خود حمایتی در اسپانیا بسیار مورد توجه است و این کشور در واقع برای اقامت های خودحمایتی اهمیت قائل است و خرید ملک یا سرمایه گذاری که گرچه در کل اروپا با این روش می توان به اقامت رسید اما در اسپانیا با توجه به موقعیت توریستی که دارد این روش نیز از جمله روش های اقامتی برای اسپانیا است.

به جز مدرکی که باید به سفارت خانه تحویل بدیم ، اگر قصد گرفتن ویزای شینگن مولتی را دارید باید مدارک را برای سفارت خانه آماده کنید . (‌داشتن ویزای قبلی شینگن که مدت زمان زیادی از آن نگذشته باشد – دعوت نامه معتبر – داشتن گردش مالی مناسب – ارائه ی ترجمه ی سابقه ی بیمه تامین اجتماعی قوی – تعداد ویزای بالا از سایر کشور ها و گذرنامه (سفارت خانه های شینگن شما را به عنوان مسافر پر تردد تشخیص خواهد داد)‌)

اگر کسی بخواهد ویزای کشورهای مختلف را بگیرد باید از قبلش در سفارت وقت بگیرد . اول برای اخذ ویزا وقت میگیرند و بعدش برای سفارت باید به سفارت مدارک مورد نیاز را تحویل بدهند . در جلسه ی سفارت مصاحبه و انگشت نگاری انجام می شود . برای هرکشوری که ویزا تهیه میکنیم باید در سفارت همان کشور کار های مورد نیاز را انجام دهیم . مدارک مورد نیاز وقت سفارت : اسکن پاسپورت مسافر – تکمیل فرم ویزای فارسی – ووچر هتل یا دعوتنامه ی مسافر

برای اشخاص زیر سن ( زیر ۱۸ سال ) اقامت تنها با روش تحصیلی و یا به واسطه اقامت والدین ممکن است . اما درخواست ویزا برای اشخاص زیر ۱۸ سال فقط به شرطی قابل اجراست که والدین یا یکی از والدین اقامت و یا تابعیت یکی از کشورهای حوزه شینگن را داشته باشد.

درصورتی که هریک از شرایطی که سفارت کشور مورد نظر نیاز داشته باشد را مسافر نداشته باشد.

اقامت توریستی ترکیه ( از طریق اجاره ملک ) – اقامت ترکیه از طریق خرید ملک – اقامت ترکیه از طریق ازدواج – اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری ( ثبت شرکت )

Leave a Comment