شرایط و وضعیت کار در استونی

انگیزه اصلی و جاذبه استونی این است که سلسله مراتب سازمانی فشرده خود را داشته باشد که به شما این امکان را می دهد که سریع تر از پله های ترقی بالا بروید. کارکنان جوان فرصت هایی برای رهبری دارند و مشارکت اعضای کارکنان مورد توجه قرار می گیرد و پاداش داده می شود. استونی جزو اولین کشور اروپایی است. دولت استونی همه کارهای لازم را انجام می دهد تا کارها را تا حد امکان ساده و راحت انجام دهد.

شما می توانید به همه آژانس های اصلی دولتی از طریق محیط معروف جاده X با استفاده از کارت اعتباری خود دسترسی داشته باشید که خدمات الکترونیکی را برای همه جا در دسترس قرار می دهد. براساس آمار استونی، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری ۵.۲ درصد بوده است، نرخ اشتغال ۶۸.۲ درصد بوده است و میزان مشارکت نیروی کار ۷۲ درصد بوده است. نرخ بیکاری پایین مانده است و مشابه رشد اقتصادی سال های شکوفایی اقتصادی است. نرخ اشتغال و مشارکت نیروی کار حتی بیشتر از شبیه به رشد اقتصادی سال های شکوفایی اقتصادی است. استخدام افراد سالمند در یک رکورد بسیار بالا است.

شرایط اخذ ویزای کاری استونی

اگر شما از افراد کشورهای غیر شهروندی اتحادیه اروپا هستید و دوست دارید برای مدت کوتاهی (تا ۶ ماه در سال) در استونی کار کنید، باید درخواست ویزای D دهید. قبل از درخواست ویزای D، کارفرمای شما باید کار کوتاه مدت خود را با پلیس استونی و هیات گارد مرزی ثبت کند. اگر شما شهروند یک کشور غیر اتحادیه هستید و می خواهید مدت طولانی تری در استونی کار کنید (بیش از ۶ ماه) باید برای مجوز اقامت درخواست دهید.

در ابتدا، شما باید برای مجوز ویزا و اقامت استونی به صورت موقت درخواست دهید (برای کار تا ۲ سال با مجوز اولیه تان). پس از اقامت ۵ سال در استونی در یک مجوز اقامت موقت، می توانید درخواست اقامت طولانی مدت کنید. اگر می خواهید برای همیشه در استونی اقامت کنید، می توانید درخواست اقامت موقت برای اقامت دائم ایجاد شده و برآورده کردن معیارهای مورد نیاز برای اقامت دائم را نیز اعمال کنید.

شما می توانید درخواست اقامت موقت برای استخدام برای یک کارفرمای ثبت شده در استونی را درخواست کنیدزمانی که مجوز اقامت شما صادر شد، یک کارت اقامت موقت در عرض ۳۰ روز پس از ارسال درخواست ویزا دریافت خواهید کرد. (فرآیند درخواست مجوز اقامت برای استخدام ممکن است تا ۲ ماه از پذیرش این برنامه تا ۲ ماه طول بکشد).

دستمزد و‌ حقوق کار

شهر تالین پایتخت استونی است، کشوری نسبتا جدید در شمال اروپا. استونی در حال حاضر یکی از سطوح بالای آزادی اقتصادی در اروپا را دارا است. این کشور محل خوبی برای کار و تجارت است، به خصوص اگر در بخش IT فعال هستید. از زمان استقلال از اتحاد جماهیر شوروی در دهه ۱۹۹۰، اقتصاد استونی به طور کامل تغییر کرد. این در واقع یکی از سریع ترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا و ثروتمندترین کشورهای بالتیکی است.

بخش عمده ای از این توسعه به دلیل قوانین مطلوب برای تجارت است. استونی همچنین یک پیشگام در برنامه eResidency است و افتتاح یک شرکت در این کشور را می توان به طور کامل به صورت آنلاین انجام داد. این برنامه برای کسانی که کسب وکار آنلاین دارند بسیار مناسب است. حداقل حقوق در تالین برابر با ۴۷۰ یورو در ماه یا تقریبا ۵۱۰ دلار آمریکا. این حداقل حقوق ملی استونی است و در میان کشورهای بالتیکی است.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی

این پورتال های شغلی و شرکت های استخدامی به شما کمک خواهند کرد تا شغلی در استونی پیدا کنید:

EURES

CV Keskus

CV Online

EkspressJob

Skillific

شرکت های کارمند یابی:

Arista HRS

aTalent Recruiting

Baltic Human Capital

Biuro

Brandem

CTRL

CV Keskus recruitment services

CVO Recruitment Estonia

Executive Lab Search

Fontes PMP

Glasford International Estonia

HR Factory

HR Power Security

IT Personal

IT Talent

Jobbatical

Lumin

Manpower

MPS

Personnel Services

Simplika

Talentor Estonia

Tripod Grupp