بسیاری از اشخاص قصد دارند تا در انگلستان کار کرده تا بتوانند اقامت انگلستان را کسب نمایند، اما باید مد نظر داشته باشید که فقط اشخاصی می توانند مشغول به کار در انگلستان شوند که یک دوره تحصیلی را در انگلستان گذرانده باشند

 

شرایط ویزای کار انگلستان

اخذ ویزای کار درکشور انگلستان از چندین راه صورت می گیرد یکی از روش های اخذ ویزای کار این است که فرد در کشورانگلستان یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت معتبردر انگلستان است دریافت نماید که فرد نیز باید شرایط مورد را داشته باشد. یکی دیگر از شرایط لازم پذیرفته شدن برای ویزای کار این است که در آگهی پذیرفته شوید، که طی مراحلی که ابتدا ۳ماه در داخل کشور سپس ۳ماه در اتحادیه اروپا آگاهی شود اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشورهای دیگر نیروی کار می گیرند ، وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام نماید

اخذ ویزای کار در کشور انگلستان امری حقوقی است که باید مراحل قانونی و حقوقی آن سپری گردد. در اصطلاح شخص کارفرما در کشورانگلستان باید بتواند اسپانسر شود. در کل اقدام برای ویزای کار بدون داشتن اسپانسر معمولاً امری دشوار است . 

چنانچه تمایل دارید از این روش اقدام کنید کل فرآیند اخذ ویزای کار بین ۲تا ۹ماه به طول می انجامد که فرد متقاضی میتواند پس از چند سال ( معمولا ۲تا ۵سال) تقاضای اقامت دائم کند و با قوانین امروزه این امر به سادگی مقدور میباشد.

یکی دیگر ازراه های اخذ ویزای کار، اخذ ویزا از طریق مهارت یا تخصص می باشد که در برخی از کشور ها مانند استرالیا ،کانادا و دانمارک امکان پذیر می باشد .

 

کار در انگلستان

پروسه این ویزا دراغلب کشورها بسیار زمانبر است و بهترین کشوری که الان میتوان برای آن اقدام نمود کشور دانمارک است که یک پروسه ۷تا ۹ماهه دارد. البته نام ویزای کار دانمارک که مشهور به ویزای گرین کارت دانمارک شده است ویزای GR1میباشد.

یکی دیگر از روش هایی که می توانیم در کشورانگلستان کار فرما یافته و به صورت قانونی بتوانیم در آن کشور مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور انگلستان شویم و چون در طول تحصیل اجازه کار پاره وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که وقتی درسمان تمام شد از کارفرما در کشور انگلستان درخواست کار کنیم ،این راه از جمله راه های بسیار خوب می باشد زیرا پس از ورود به کشور انگلستان شخص چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند و آن را تا پس از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳یا۴سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید 

نکته ی مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که افرادی که در انگلستان تحصیل کرده باشند می توانند پس از فارغ التحصیلی خود در انگلستان با مبلغ ۵۰۰۰۰ پوند در انگلستان سرمایه گذاری کنند و اقامت انگلستان را در مدت زمان کمی دریافت نمایند.

 

انواع ویزا کار در انگلستان

 • ویزای Tier 1 مختص استعداد های درخشان
 • ویزای Tier 2 عمومی
 • ویزای Tier 2 انتقال درون شرکتی
 • ویزای Tier 2 ورزشکاران
 • ویزای Tier 5 یا ویزای موقت
 

ویزای Tier 1 مختص استعداد های درخشان

ویزای کار انگلیس برای افرادی که به عنوان پیشگامان علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فن آوری دیجیتال و هنر شناخته می شوندتنها 1000مورد از این ویزا در سال صادر می شود، که تا 5 سال معتبر است و می تواند برای 5 سال دیگر تمدید شود.

 

ویزای TIER 2 عمومی

در این ویزا شما به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی، ضمن اقامت انگلستان نیاز دارید که این مقدار برابر۸۰۰,۰۰۰ پوند برای درخواست کننده ویزا و ۵۳۰۰ پوند دیگر برای هر یک از همراهان وی می باشد که باید ۹۰ روز قبل از درخواست در حسابی قرار بگیرد.
بیشترین امتیازات ویزای کاری انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا ۵۰ امتیاز شما را پوشش می دهد و حداقل ساعت کاری ۳۰ ساعت در هفته است.

درآمد آینده شما و مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی نیز در گرفتن ویزای TIER 2جهت اقامت در انگلستان موثر می باشد.

با توجه به قوانین مهاجرتی کشور انگلستان،بیشتر شرکت های این کشور فقط در صورتی به متخصصین و دانش آموختگان پیشنهاد شغلی ارائه می دهند که ایشان مجوز ورود و حق کار را در این کشور دارا باشند، در صورتی که بیشتر درخواست کنندگان، هنوز مجوز ورود به کشور انگلستان را دریافت نکرده اند؛ بنابراین با شرایط موجود شانس دریافت ویزای کار کشور انگلستان فقط برای افرادی موجود است که در مراکز عالی و دانشگاه های انگلستان تحصیل کرده اند و اجازه ی کار در این کشور را دارا باشند بنابراین اخذ ویزای کاری انگلستان منوط به اتمام دوره ی تحصیلی در این کشور می باشد

 

ویزای Tier 2 انتقال درون شرکتی

ویزای کار انگلستان مختص افرادی که قصد انتقال از شعبه یک شرکت در کشور خود به شعبه دیگری در انگلستان را دارند. این ویزا می تواند بسته به موقعیت شغلی بین ۶ ماه تا ۹ سال معتبر باشد

 

ویزای Tier 2 ورزشکاران

ویزای کاری انگلستان برای ورزشکاران نخبه و مربیان واجد شرایط است. این ویزا تا ۳ سال معتبر است و می تواند برای ۳ سال دیگر تمدید شود.

 

ویزای Tier 5 موقت

ویزای کار انگلستان برای افرادی که مشغول به کار موقت هستند. برای افرادی که به عنوان یک داوطلب در خیریه، ورزشکار یا کارگر خلاق و مبلغین دینی قصد اخذ ویزای کار دارند و حامی و پیشنهاد کار دارند. ویزای کار موقت انگلستان بسته به هدف به مدت ۱ تا ۲ سال معتبر است.

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا Tier 2

 • گذرنامه معتبر
 • اثبات تمکن مالی (به عنوان مثال صورت حساب بانکی یا تأییدیه حامی مالی)
 • اثبات مهارت های زبان انگلیسی
 • رسید پرداخت حق بیمه سلامت
 

ویزای همراه

در صورت اخذ ویزای Tier 2 عمومی خانواده شما نیز می توانند به شما ملحق شوند اما باید اثبات کنید که از نظر مالی توانایی حمایت از آن ها را دارید. همراه به طور پیش فرض اجازه کار ندارد و برای کار در انگلستان باید مجوز کار دریافت کند. هزینه ویزای کار انگلستان برای همراهان پیش تر توضیح داده شد. اعضای خانواده شامل موارد زیر می باشد:

 • همسر
 • فرزندان زیر 18 سال
 • فرزندان بالای 18 سال وابسته

سایر اعضای خانواده مانند والدین متقاضی می توانند برای ویزای کوتاه مدت شش ماهه درخواست دهند.

 

 

موسسات کاریابی

 • Adecco
 • Adzuna
 • Careerbuilder
 • Everyjobsite
 • Fish4
 • Gumtree
 • Indeed