اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

هر ساله و با توجه به علاقه ای که مردم کشورهای مختلف به تحصیل در دانمارک دارند شاهد مهاجرت افراد بسیاری به دانمارک هستیم که اغلب این مهاجرت ها به صورت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بوده است. متقاضیان با اخذ ویزای تحصیلی دانمارک امکان تحصیل در بهترین دانشگاههای دانمارک را بدست می اورند و اگر قصد اخذ اقامت و تابعیت دانمارک را نیز داشته باشند با اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و اتمام تحصیلات خود در این کشور زیبا امکان اخذ اقامت و تابعیت برای افراد مهیا خواهد شد

تحصیل در مقاطع مختلف

تحصیل لیسانس در دانمارک همه ساله مورد توجه بسیاری از دانشجویان است.شرایط تحصیل کارشناسی در دانمارک میتواند بسیار حائز اهمیت باشد. یکی از دلایلی که دانشجویان برای تحصیل لیسانس در دانمارک درخواست میدهند این است که طی دهه های گذشته و با توجه به کیفیت عالی آموزش در بسیاری از دانشگاههای دانمارک بسیاری از افراد به سوی این کشور روانه شده اند و تحصیل کارشناسی در دانمارک و پذیرش در دانشگاههای این کشور برای ادامه تحصیل میتواند شانس بزرگی جهت اخذ اقامت دانمارک پس از تحصیل برای شما باشد.

همه می دانند که دانمارک شادترین کشور جهان است و فرد به عنوان دانشجوی بین المللی در این کشور بدون تردید احساس خوشبختی خواهد کرد. علاوه بر این، در دانمارک، فرصت تحصیل با کیفیت برتر در یک محیط دوستانه، امن و نوآورانه میباشد.

دانشگاه های دانمارک طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارائه می دهند و تمرکز زیادی بر تحقیق و پژوهش دارد.

تحصیل کارشتاسی در دانمارک به این صورت است که در اکثر رشته های آن تحصیل به زبان دانمارکی میباشد و باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد شما به زبان دانمارکی آشنایی دارید.مقطع لیسانس در دانمارک ۴ ساله میباشد

تعدادی از محبوب ترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانمارک عبارتند از:

مدیریت امور مالی

اقتصاد

علوم زیست محیطی

طراحی

مهندسی عمران

برای مقطع فوق لیسانس نیزدانمارک کشور خیلی خوبی است چرا که اکثر دانشگاه های دانمارک برای فوق لیسانس به شما اینترشیپ می دهند.یعنی بااینکه پول می گیرند اما در صورت نیافتن کار خودشان به شما کارورزی می دهندکه این کارورزی همزمان با تحصیل است و اگر ازشما رضایت داشته باشند خودشان شمارا استخدام می کنند.

بسیاری از افراد تمایل دارند تحصیلات خود را در کشورهای با کیفیت و علمی با هزینه مناسب طی نمایند و در نهایت از این طریق به کار و نهایتا به اقامت دست پیدا کنند. یکی از مقاطعی که معمولا افراد تمایل به تحصیل در آن را دارند، مقطع دکترا است. بسیاری از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در کشور دانمارک هستند که برنامه های سطح دکترا را ارائه میدهند، زیرا بسیاری از آنها با شرکت های خصوصی همکاری داشته و به دنبال یافتن متقاضیان در این مقطع می باشند تا یک پروژه تحقیقاتی مستقل تحت هدایت یک ناظر را به آنها بسپارند.

ساختار آکادمیک اکثر دانشگاه های دانمارک به این صورت میباشد که برای تحصیل در رشته ی پزشکی باید ابتدا دوره ی لیسانس پزشکی گذرانده شود. این دوره ۶ ترم میباشد که ۳ سال به طول می انجامد و پس از فارغ التحصیلی دانشجویان دوره فوق لیسانس پزشکی را می گذرانند که همانند لیسانس ۶ ترم یا ۳ سال طول خواهد کشید.

کارضمن تحصیل

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می توانند مجوز کار را به عنوان بخشی از مجوز اقامت خود در دانمارک درخواست کنند که به آنها تا ۲۰ ساعت اجازه کار در هفته در مدت تحصیل و تمام وقت در مدت تعطیلات، یعنی ماه های ژوئن، جولای و آگوست می دهد. به عنوان دانشجوی بین المللی در دانمارک، شما می توانید درس های دانمارکی را به رایگان دریافت کنید که این امر شانس یافتن کار در دانمارک را افزایش خواهد داد .

اقامت پس از تحصیل

یکی از ابتدایی ترین شرایط برای تمدید اقامت آنست که شما همچنان شرایط اصلی اقامت در دانمارک را داشته باشید که میتواند یافتن یک شغل یا داشتن یک جاب افر پس از اتمام دوره تحصیل شما باشد که سبب تمدید اقامت شما در دانمارک بعنوان اقامت کاری می شود. این مورد در مقاله زیر به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است.