ويزاي توريستی کانادا، با اهداف گردشگری، تفریح و یا بازدید از دوستان و یا خانواده صادر می شود. به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان کشور کانادا و همچنین شرایط بسیار خوب ویزای توریستی کانادا، درخواست متقاضیان ایرانی رو به افزایش است. با دریافت ویزای توریستی کانادا، گردشگران مجاز هستند تا ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشند. شما با داشتن ویزای توریستی کانادا، مجاز به کار کردن و یا تحصیل در این کشور نخواهید بود.


انواع ویزای توریستی کانادا

  ویزای یک بار ورود ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا به دارندگان این نوع ویزا اجازه می دهد که تنها یک بار وارد کشور کانادا شوند. پس از این که صاحب ویزا کانادا را ترک کند برای اینکه بتواند دوباره وارد این کشور شود، باید دوباره ویزای توریستی کانادا درخواست کند. اگر گردشگر بخواهد به کشورهای ایالت متحده آمریکا سفر کند برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

 

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا

ویزای توریستی کانادا مولتی ،  به دارنده این اجازه را می دهد که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به این کشور وارد شود و در هر بار ورود، تا 6 ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه پیش از اتمام تاریخ پاسپورت، باطل می شود.

 

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزاي توریستي کانادا، مواردی است که توسط سفارت کانادا تعیین شده است و اگر شرایط ویزای توریستی کانادا را نداشته باشید، ریجکت می شود. 

 •   داشتن پاسپورت معتبر
 •   سلامت ذهنی و جسمی کامل
 •   داشتن منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت هزینه های مورد نیاز در کانادا
 •   ارائه ضمانت برای بازگشت به وطن خود پس از بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا
 •  برنامه ریزی برای اقامت محدود در کانادا
 •   تعهد به ترک کانادا بعد از سفر گردشگری خود
 •   تعهد به عدم جستجو برای کار و استخدام در دوران سفر
 •   اثبات عدم سوءپیشینه کیفری
 •   اثبات عدم تهدید امنیت ملی
 •   پیروی از قوانین کشور
 •   انجام برخی از آزمایشات پزشکی مانند ایدز، هپاتیت، سل و غیره (درصورت نیاز)
 

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

مرحله اول: تعیین نحوه ارائه درخواست اخذ ویزای توریستی کانادا

 

شما می توانید درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را به دو روش ارائه دهید.

ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا روی کاغذ

برای ارائه درخواست کاغذی ویزای توریستی کانادا، شما باید مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا را، به همراه مبلغ آن به یکی از دفاتر وک در کشور های همسایه ارائه کنید. در ارائه درخواست کاغذی، همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز انجام می دهید.

ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا آنلاین و اینترنتی

برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا آنلاین به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی های الکترونیکی از اسناد مورد نیاز خواهید داشت و مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می کنید.

 

مرحله دوم: ساخت حساب کاربری و آپلود مدارک

 

شما باید در سایت سفارت کاناداcanada.ca ) یک حساب کاربری بسازید. پس از ایجاد حساب کاربری، امکان ارسال مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا برای شما میسر خواهد شد.

 

مرحله سوم: پرداخت هزینه های فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا

 

پس از آپلود مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا، شما باید هزینه های مربوط به بررسی مدارک و همچنین انگشت نگاری خود را پرداخت کنید.

 

مرحله چهارم: مراجعه به مراکز درخواست ویزای توریستی کانادا

 

پس از پرداخت هزینه های انگشت نگاری و عکسبرداری، تا 30 روز فرصت دارید به یکی از دفاتر انگشت نگاری کانادا مراجعه کنید.

 

پس از انگشت نگاری، در صورتی که ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر پیکاپ کنید و در مدت زمان بین 3 تا 5 روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق می شود.

 

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوت نامه معتبر، ۱۰۰۰ دلار می باشد. ۳۰۰ دلار از این مبلغ در اول کار و در زمان ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا دریافت می شود. در صورتی که ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود، ۷۰۰ دلار مابقی را پرداخت می کنید و در صورتی که ریجکت شوید، نیازی به پرداخت مابقی هزینه نیست.

 

نکات اخذ ویزا

 •  متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا باید قادر باشد تا تمام هزینه های مورد نظر را بر حسب دلار کانادا پرداخت کند.
 •   اعضای خانواده باید به طور همزمان و در یک مکان درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی این کشور را ارائه دهند.
 •   فرزندان نیز به عنوان افراد وابسته به والدین باید تمام شرایط مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا را داشته باشند.
 •   سن وابستگی فرزندان از ۱۹ سالگی به ۲۲ سالگی تغییر یافته است.
 •   شهروندان تعدادی از کشورها برای دریافت ویزای توریستی این کشور باید اطلاعات هویتی خود را نیز ارائه دهند این اطلاعات شامل اثر انگشت و عکس متقاضی می باشد.
 • مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، پس از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری ویزای توریستی کانادا محاسبه می گردد. تا پیش از این، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، بین ۱۴ تا ۹۰ روز پس از مراحل انگشت نگاری کانادا بود. در تاریخ ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹، سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته و ۹۲ روزی کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای توریستی کانادا متقاضیان، به ایشان اعلام خواهد شد.