خطوط هوایی برتر در سال ۲۰۱۹

1- Qatar Airways

براساس آمار سایت World Airlines Award برترین ایرلاین حال حاضر دنیا ایرلاین Qatar Airways است . این ایرلاین یکی از تازه ترین ایرلاین های دنیا است که در هر ۶ قاره دنیا خدمات پرواز و مسافرتی دارد. همچنین ایرلاین قطر سریعترین رشد در بین ایرلاین هارا داشته است و این لقب fastgrowing را از آن خود کرده است. هرروزه به ۱۶۰ مقصد متفاوت در دنیا پرواز دارد و فرودگاه بین المللی دوحه بهترین فرودگاه خاور میانه است .  Qatar Airways در سال ۱۹۹۷ شروع به کار کرد و از آن سال به بعد درحال رشد و دریافت جوایز متعدد است و درحال حاضر نیز بهترین ایرلاین موجود است .  نکاتی درمورد این ایرلاین:

اولین ایرلاینی که از هواپیمای ایرباس A350 استفاده کرد .

این خط هوایی در تمامی قاره ها خدمات پرواز دارد.

اسپانسر بهترین تیم های دنیا است.

اولین خط هوایی ای که دارای هواپیماهای A350 , A380 و Dreamliner است .

اولین ایرلاینی که هواپیمای A350 را درخاک آمریکا فرود آورد .

2- Singapore Airlines

این ایرلاین یکی از مشهور ترین برند های مسافرت هوایی درجهان است . یکی از تازه ترین خطوط هوایی که در هر ۶ قاره خدمات خود را دارد و دختر سنگاپور که یک نماد در سطح بین المللی است و یکی از بالاترین سطوح مراقبت و خدمات به مشتریان است در این ایرلاین وجود دارد. این ایرلاین در سال ۱۹۴۷ تاسیس شد.

3- All Nippon Airways

خط هوایی All Nippon Airways یا به صورت کوتاه Zennikkū یک ایرلاین ژاپنی است . این ایرلاین هم خدمات پرواز داخلی و هم بین المللی را دارد . و به قاره های آسیا ، اروپا ، آمریکای شمالی و اقیانوسیه پرواز دارد . این ایرلاین بیش از ۱۲۰ مقصد را پوشش میدهد . ایرلاین All Nippon Airways در سال ‍۱۹۵۲ تاسیس شد و در ابتدا فقط سرویس های هلکوپتری داشت به مرور در سال ۱۹۵۵ اولین پرواز را تجربه کرد و اولین پرواز بین المللی را در سال ۱۹۸۶ از توکیو به گوام تجربه کرد .

این ایرلاین شامل هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ ، بوئینگ ۷۷۷ ، بوئینگ ۷۶۷ ، بوئینگ ۷۳۷ ، ایرباس A320neo و ایرباس A380800 است.

4- Cathay Pacific Airways

ایرلاین Cathay Pacific Airways یک ایرلاین هنگ کنگی است که جزو خطوط هوایی برتر سال ۲۰۱۹ قرار دارد . این ایرلاین در ۱۹۰ مقصد در بیش از ۶۰ کشور خدمات دارد. هرساله ۲۷ میلیون مسافر از طریق این خط هوایی به مقصد خود سفر میکنند. این ایرلاین دارای هواپیماهایی نظیر ایرباس A330 و A350 ، بوئینگ ۷۷۷ و ۷۴۷ است .

5- Emirates

یکی از برترین خطوط هوایی دنیا ایرلاین امارات است که متعلق به دولت دبی است . بزرگترین خط هوایی در خاور میانه است و در هفته حدود ۳۶۰۰ پرواز را دارا می باشد . این ایرلاین بیش از ۱۵۰ مقصد در ۸۰ کشور را پوشش میدهد . این ایرلاین در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و جز خطوط هوایی جدید است . این ایرلاین دارای هواپیماهای انواع ایرباس و بوئينگ است .